Kości

Kości we śnie znaczenie | Sennik Online

Kości we śnie symbolizują zarówno śmierć jak i wewnętrznie przeżywaną pustkę. Te dwa znaczenia są ze sobą ściśle powiązane – śniące się Kości mogą bowiem symbolizować śmierć wewnętrznego życia człowieka, jego życiowej energii i chęci dożycia.

Jeśli śni Ci się całe pole kości, lub ich znaczna ilość może to oznaczać, że Twoje życie wewnętrzne w ostatnim czasie zostało przez Ciebie zaniedbane lub popadasz ostatnio w depresyjny nastrój i niechęć w stosunku do otaczających Cię ludzi.

Śniące się Kości mogą też być próbą wyparcia strachu przed śmiercią. Odnosi się to szczególnie do osób podchodzących z dużą dozą nerwowości do swojego zdrowia. Jeśli zdarza Ci się we śnie widzieć swoje własne Kości może to oznaczać Strach przed nagłą utrata życia lub zapadnięciem na poważną chorobę.

Ostatnie znaczenie snu o kościach odnosi się do podświadomej fascynacji zmarłym ciałem człowieka. Jeśli zdarza Ci się zwracać szczególną uwagę na pokazywane w mediach lub Internecie Ciała zmarłych osób lub poszukiwać informacji o przeprowadzonych sekcjach zwłok, Twoje sny o kościach mogą być przejawem tych właśnie fascynacji, nieakceptowanych przez społeczeństwo, jednak będących głęboko osadzonych w Twojej podświadomości.