Miesiączka

Miesiączka we śnie znaczenie | Sennik Online

Według sennika online sen o miesiączce może mieć kilka interpretacji w zależności od tego jakie niesie ze sobą przesłanie. Miesiączka będąc tak ważnym elementem kobiecości i kobiecego życia ma również ogromne znaczenie symboliczne we śnie. Dlatego sen o miesiączce przede wszystkim odnosi się do kobiecości i do kobiecego świata często niedostępnego i niezrozumiałego dla mężczyzn. Miesiączka jest również końcem cyklu miesięcznego, który wiele mówi o płodności kobiety, określa ją jako potencjalną matkę. Tak więc Miesiączka będąc tak ważnym elementem kobiecości najczęściej pojawia się we kobiecych snach.

Pierwsze znaczenie snu o miesiączce według sennika online to metafora do kobiecości i możliwości poczęcia dziecka. Kobieta, która śni o tym że ma miesiączkę jest podświadomie gotowa na Dziecko i ma predyspozycje by być wspaniałą matką. Sen o miesiączce w tym wypadku również odnosi się do cech kobiecych, które mogą w najbliższym czasie silniej prezentować się w jej usposobieniu. Kobieta śniąca o miesiączce może być bardziej opiekuńcza, empatyczna, cierpliwa, wrażliwa, uczuciowa i emocjonalnie nastawiona do świata.

Według sennika online miesiączka, jako domena kobiet i symbol płodności jest manifestacją kobiecej siły. Sen o miesiączce może być domeną kobiety odnajdujące siłę w swojej kobiecości, zdającej sobie sprawę, że to kobiety dają życie, wychowują dzieci. Wiedzą, że matka to symbol największej miłości i mocy sprawczej. Dlatego też Miesiączka to symbol kobiety świadomej, spełnionej i emanującej kobiecością.
Sennik online wyróżnia również inną symbolikę snu o miesiączce. Miesiączka jako uwieńczenie cyklu, w którym nie doszło do poczęcia może odnosić się do wybaczenia i oczyszczenia. Cykl miesięczny jest tu pewnego rodzaju metaforą do związku emocjonalnego – najpierw rodzi się uczucie i Nadzieja na stworzenie czegoś wspaniałego, a kiedy nie udaje się osiągnąć celu następuje zakończenie cyklu poprzez oczyszczenie. Często wiec oczyszczenie uczuciowe, zupełne wybaczenie, pożegnanie się z żalem i złymi emocjami, które żywimy do innych ludzi, najczęściej do byłego partnera są symbolizowane we śnie jako miesiączka.

Miesiączka to także ból związany z byciem kobietą. Sen o bolesnej miesiączce może wyrażać problemy z akceptacją kobiecych cech, poczucie winy lub nawet odrzucenie kobiecości. Kobiety śniące o miesiączce przynoszącej ból często bywają niedoceniane przez partnerów lub rodziców, mają podświadome przekonanie że kobieta jest skazana na ból. Kobiety, które nie potrafią przekuć swoich kobiecych cech takich jak słabość, wrażliwość i emocjonalność w silną stronę często borykają się z bolesnymi miesiączkami nie tylko we śnie ale i na jawie.

Mężczyźni o wiele rzadziej śnią o miesiączce. Jeśli jednak przytrafi im się sen pokazujący kobietę podczas miesiączki to często symbolizuje on proces pełnej akceptacji swojej kobiety. Mężczyzna, który zaakceptował w 100 procentach swoją partnerkę, z wszystkimi jej wadami i zaletami przyjmując nie tylko to co piękne ale również i to co ?nieczyste?, może się spodziewać , że osiągnie spełnienie w związku.

Oceń sen

Młoda para

Młoda para we śnie znaczenie | Sennik Online

Młoda para we śnie to symbol stabilizacji i legalizacji związku. Sen o młodej parze może zwiastować poznanie przyszłego męża lub żony zaś osobom będącym w niezalegalizowanym związku decyzję o zawarciu małżeństwa.

Oceń sen

Motocykl

Motocykl we śnie znaczenie | Sennik Online

Jeśli śnił Ci się Motocykl to znak, że wchodzisz dobry okres na rozpoczynanie nowych przesięwzięć takich jak Zmiana pracy lub rozkręcenie własnego biznesu.

Oceń sen

Myć czarne włosy

Myć czarne włosy we śnie znaczenie | Sennik Online

Według sennika online sen o myciu czarnych włosów zapowiada porozumienie pomiędzy zwaśnionymi kochankami, dobry Czas w namiętnym związku.

Oceń sen

Major

Major we śnie znaczenie | Sennik Online

Jeśli śnił Ci się major to prawdopodobne, że jesteś osobą o wysokiej inteligencji, odwadze i silnym charakterze. Major we śnie mówi też, że jesteś indywidualistą, który zawsze podąża swoimi ścieżkami dzięki czemu osiąga sukcesy na polu zawodowym i bardzo często obejmuje wysokie stanowiska.

Oceń sen

Manekin

Manekin we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o manekinie ostrzega przed skomplikowanymi sytuacjami, w które możesz zostać wmanewrowany. Jeśli śnił Ci się Manekin to wstrzymaj się od podejmowania poważnych decyzji i deklaracji. Jeśli takie przydarzyły Ci się w ostatnim czasie to może warto się wycofać aby uniknąć przykrych konsekwencji. Ktoś może próbować Cię wykorzystać.

Oceń sen

Mazanie

Mazanie we śnie znaczenie | Sennik Online

Mazać we śnie to poszukiwać życiowej drogi. Sen o mazaniu często przytrafia się osobom, które nie wiedzą jak mają postępować, czują się zagubione i brak im kierunku, w którym mają podążać. Jeśli przytrafił Ci się sen o mazaniu to znaczy, że warto przemyśleć czego chcesz w życiu i postawić sobie konkretne cele na przyszłość.

Oceń sen

Mikrofon

Mikrofon we śnie znaczenie | Sennik Online

Jeśli śnił Ci się Mikrofon to uważaj na to co i komu mówisz. Twoje słowa mogą zostać przekręcone i przekazane dalej, co może przysporzyć Ci kłopotów i wrogów.

Oceń sen

Mogiła

Mogiła we śnie znaczenie | Sennik Online

Patrz:

Grób

Oceń sen

Mrówka

Mrówka we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o mrówce zapowiada miłe spotkania towarzyskie. Jeśli sniły Ci się mrówki, to spodziewaj się zaproszeń na imprezy, wyjścia a nawet wyjazdy. Twoje życie towarzyskie będzie kwitło w najbliższym czase za sprawą dobrych kontaktów z przyjaciółmi.

Oceń sen