Nabytek

Nabytek we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o nabytku może być zapowiedzią zmiany zamieszkania lub dłuższej podróży związanej ze zmianą materialną, otrzymaniem spadku lub wygraną na loterii.

Oceń sen

Naklejki

Naklejki we śnie znaczenie | Sennik Online

Patrz:

Naklejka

Oceń sen

Nawrócona

Nawrócona we śnie znaczenie | Sennik Online

Nawrócenie we śnie jest pojęciem ściśle łączącym się z religią i duchowością i używane jest zazwyczaj do określenia powrotu na właściwą, dobrą drogę. Sen o nawróceniu może przytrafić się osobom religijnym, które uczyniły w ostatni czasie coś złego i bardzo tego żałują oraz odczuwają w związku z tym spore wyrzuty sumienia. W takich przypadkach sny o nawróceniu związane są z chęcią cofnięcia czasu i zmiany dokonanych czynów.

Nawrócenie może śnić się też osobom cierpiącym, które zaczynają myśleć o swoim rozwoju religijnym i/lub duchowym, aby poradzić sobie z przeżywanymi problemami. W takich przypadkach sen o nawróceniu może być połączony z wizją kościoła lub znanych autorytetów, które „wzywają” do wejścia na lepszą drogę.

Nawrócenie może śnić się też osobom, które same siebie postrzegają jako dobre i postępujące właściwe, pragnące jednocześnie, aby ich bliskie osoby np. partner/partnerka weszły na właściwą drogę.

Oceń sen

Nieżywy

Nieżywy we śnie znaczenie | Sennik Online

Ludzkie Zwłoki spotykają się z różnym traktowaniem w zależności od kultury. Czasem są postrzegane jako świętość, czasem jednak są niszczone, a Ludzie pozbywają się ich nie czując żadnego sentymentu do nie funkcjonującego już organizmu człowieka. Sny o trupach mają wiele znaczeń – mogą oznaczać zarówno Strach przed śmiercią, jak też odczuwany wewnętrznie wstręt wobec różnych obiektów lub osób, mogą też być wyparciem wewnętrznej fascynacji śmiercią i zmarłym ciałem.

Sny o trupach są przede wszystkim domeną osób hipochondrycznych, bojących się o swoje zdrowie i życie. Takie osoby wszędzie widzą Zagrożenie swojego życia., panicznie boją się różnych środków lokomocji, mają problemy z wychodzeniem na zewnątrz (nawet do sklepu lub na spacer), mogą również Unikać kontaktów z ludźmi – nawet dobrze sobie znanymi. Sen o trupie w przypadku takich osób symbolizuje Obraz własnego rozkładającego się ciała, który jest przejawem panicznego lęku przed własną śmiercią lub chorobą.

Sen o ludzkich zwłokach jest też przejawem wstrętu – przede wszystkim do ludzkiego ciała, ale również do innych osób. Pojawia się u osób z zaburzoną percepcją własnego organizmu – szczególnie u ludzi skłonnych do anoreksji, bulimii lub innych zaburzeń związanych z jedzeniem i postrzeganiem własnego ciała. Pojawia się często u tych, którzy czuja się obco we własnym ciele lub którzy chcieliby zmienić coś we własnym wyglądzie. Czasem jest związany z myślami samobójczymi Jeśli takie sny pojawiają się często, a wymienione zaburzenia nie mijają lub pogłębiają się, należy bezzwłocznie zwrócić się o specjalistyczną pomoc.

Sen o trupach jest też wyrazem fascynacji śmiercią i ludzkimi zwłokami. Jeśli zdarza Ci się zwracać szczególną uwagę na wiadomości o śmierci różnych osób, jeśli przeglądasz czasem strony internetowe ze zdjęciami ludzkich zwłok, jeśli przebywanie na cmentarzu wprawia Cię w zupełnie inny nastrój, takie sny mogą być projekcją właśnie tych fascynacji.
Ostatnim znaczeniem snu o trupie jest nienawiść do znanej nam osoby. Jeśli czujesz, że istnieje w Twoim otoczeniu jakaś osoba, której towarzystwa nie znosisz, której wolałbyś nigdy nie poznać, sny o ludzkich zwłokach mogą być przejawem tych złych uczuć. Dotyczy szczególnie osób, które raz na jakiś Czas wyobrażają sobie czyjąś śmierć lub zastanawiają się w jaki sposób można by zabić jakąś osobę i nie zostać za to ukaranym.

Oceń sen

Nafta

Nafta we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen, w którym pojawia się symbol nafty zapowiada trudności w realizacji planów.

Oceń sen

Nałóg

Nałóg we śnie znaczenie | Sennik Online

Patrz:

Nałogi

Oceń sen

Niebieski kolor

Niebieski kolor we śnie znaczenie | Sennik Online

Kolor niebieski we śnie symbolizuje Niebo i wodę, duchowość i mistyczność. Sen o niebieskiej tonacji nawiązuje do bliskich związków z Bogami, duchowości i emocjonalności. Osoby, które we śnie widzą siebie w błękitnym otoczeniu często charakteryzują się czystością charakteru, delikatnością, mają dobre intencje wobec innych. Ich domeną jest silnie rozwinięta intuicja i empatia. Sen w którym widzisz siebie w błękicie może świadczyć o trudności z wyrażeniem emocji lub własnego zdania. Być może jest coś co chcesz wyrazić ale brak Ci odwagi aby to powiedzieć. W podobny sposób można interpretować sny o innych osobach pojawiających się w niebieskim otoczeniu – jeśli śni Ci się, ktoś kogo znasz w błękitnym stroju, może to być znak, że osoba ta, ma Ci coś do powiedzenia ale ma problem z wyrażeniem tego. Kolor niebieski we śnie może też być wskazówka aby w trudnych sytuacjach kierować się intuicją.

Oceń sen

Nurkować na rafie

Nurkować na rafie we śnie znaczenie | Sennik Online

Śniło Ci się, że nurkujesz na rafie? Może się okazać, że przytrafi Ci się niespodziewana podróż. Nurkowanie na rafie może też odzwierciedlać beztroskę i pozytywny nastrój, któremu aktualnie się poddajesz.

Oceń sen

Nagradzać

Nagradzać we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o nagrodzie lub otrzymywaniu Nagrody może zwiastować rozczarowanie. Jeżeli jest coś na co czekasz a śniło Ci się, że dostajesz jakaś nagrodę to bądź ostrożny w budowaniu oczekiwań – nie obiecuj sobie zbyt wiele ponieważ możesz doznać bolesnego zawodu. Natomiast jeśli ostrożnie będziesz podchodzić to oczekiwań to możesz zostać bardzo miło zaskoczony. Sen o nagrodzie inspiruje do realistycznego spojrzenia na życie i ostrzega przed bujaniem w obłokach.

Oceń sen

Narkoman

Narkoman we śnie znaczenie | Sennik Online

Według sennika online Narkoman we śnie zapowiada rozczarowanie i cierpienie, które możesz przynieść swojej rodzinie. Jeśli śniło Ci się, że jesteś narkomanem to być może postąpisz w sposób, który zwiedzie zaufanie najbliższych. Może się to wiązać z oszustwem, kłamstwem lub zdradą wynikająca z Twoich słabości. Czyny, których się dopuścisz będą niestety nieodwracalne i wyrządzone krzywdy zapamiętane.

Oceń sen