Nóż

Nóż we śnie znaczenie | Sennik Online

Nóż we śnie jest zarówno symbolem zdrady, jak i skłonności psychopatycznych. Jeśli śni Ci się, że ktoś dźga Ciebie nożem, lub to Ty zabijasz nim drugą osobę, może to być próbą wyparcia przeżywanej winy odczuwanej na skutek oszukania bliskiej osoby, lub zatajenia przed nim jakiegoś wydarzenia.

Sen o nożu przytrafia się również osobom wyzutym z emocji, chłodnym i bardzo racjonalnie podchodzącym do rzeczywistości. Takie osoby przejawiają chęci dominowania nad innymi i często ku temu dążą wbrew opinii większości otaczających ich ludzi, którzy uważają ich za sympatycznych, pełnych energii ludzi. Takie osoby mogą być tzw. cichymi psychopatami, którzy swoje plany zdobycia władzy nad innymi przeprowadzają w sobie tylko znany sposób, a robią to głównie poprzez wykorzystania zaufania lub ciepłych emocji jakimi darzą ich inni ludzie.

Ostatnim znaczeniem snu o nożu może być próba przecięcia „nici” relacji z bliską osobą. Potrzeba zakończenia jakiejś znajomości może nie być na co Dzień odczuwana w silny sposób, lub może być wypierana poprzez automatyczne poczucie winy jakie się z takimi myślami łączy, jest jednak ważnym sygnałem by zastanowić się nad ewentualnym zakończeniem danej znajomości.