Często bywa, że sny w których widzimy swoją zmianę odzwierciedlają naszą tęsknotę za innym życiem, które nie może się zrealizować.

Motyw zmiany w marzeniach sennych – znaczenie 

Z jednej strony chcemy aby nasze życie było piękniejsze, weselsze i bardziej poukładane, a z drugiej strony często nie możemy tego osiągnąć i pozostajemy tacy sami. Sen o zmianie przygotowuje Cię do uwolnienia się od dawnych nawyków i symbolizuje Początek zmian, o których intensywnie myślisz i zaczynasz powoli wdrażać w życie.

Najprostszym symbolem zmiany wydaje się być czas. Jest to coś co cały czas się zmienia. Przyszłość, przeszłość – to wszystko się zmienia co sekundę. Kiedyś pewien bloger porównał upływający czas oraz stosunek teraźniejszości do przeszłości w banalny – aczkolwiek głęboki – sposób. Użył do tego telefonu, stanął w ostatnim wagonie przy szybie z której było widać przejechane tory. I tak to właśnie jest z czasem. Czas mija nieubłaganie, czy tego chcemy, czy nie. Tak samo jak te tory, które już przejechaliśmy. One się oddalają coraz bardziej, czy tego chcemy czy nie. I prawda jest taka, że nigdy już nie wrócimy o sekundę wstecz. Nigdy nie będzie tej samej sytuacji znowu. W każdej chwili warunki się zmieniają, wszystko się zmienia.

O czym jeszcze mogą świadczyć sny o zmianie i dlaczego ich nie lubimy?

Wiele osób nie lubi zmian, ale prawda jest taka, że czy tego chcemy, czy nie, one są w naszym życiu. Prostym przykładem jest prawo. Niby mamy jakiś tam marginalny wpływ na to jacy politycy są w rządzie, a oni dzięki naszemu mandatowi tworzą przepisy. Te przepisy realnie zmieniają nasze życie. Jednego dnia podatek na produkty wynosi 20%, następnego dnia już 23%. Z tymi zmianami trzeba się pogodzić. Taka jest też zresztą natura człowieka. Jednego dnia człowiek ma jeden pogląd na jakiś konkretny temat, a następnego dnia pod wpływem humoru, czy też nowych informacji jakie uzyskał ma już inny. Czasami wręcz te poglądy zmieniamy o 180%.

Co zatem oznacza zmiana we śnie? Zmiana we śnie oznacza spór z zastaną przez nas sytuacją. Może to dotyczyć zachowania innych osób, prawa, opinii, czegokolwiek. Nie zgadzamy się z czymś najzwyczajniej w świecie. Jak zatem należy to interpretować? Jako sygnał, że trzeba się z tym pogodzić.