Uprawiać seks

Uprawiać seks we śnie znaczenie | Sennik Online

Jeśli śni Ci się seks może oznaczać to nierozwiązane konflikty z czasów dzieciństwa, które rzutują na Twoje aktualne życie, bądź też przeżywane właśnie niezaspokojenie potrzeb w sferze życia seksualnego.

Jeśli przeżywałeś w dzieciństwie duże konflikty z matką lub ojcem, które nie zostały wyjaśnione do dziś, sen o seksie może być przejawem kompleksu Edypa lub kompleksu Elektry. Ten ostatni jest żeńskim odpowiednikiem znanego powszechnie kompleksu Edypa i występuje u kobiet, które w młodości przeżywały silną więź emocjonalną z ojcem.

Sny o seksie zazwyczaj jednak odzwierciedlają niezadowolenie z dotychczasowego pożycia małżeńskiego lub obawę o brak akceptacji w sferze seksualnej przez partnera lub partnerkę. Jeśli jesteś niepewna czy Twój partner jest zadowolony z łączących Was kontaktów na tle seksualnym, sny o seksie mogą odzwierciedlać te obawy. Pojawiające się natomiast sny o seksie u mężczyzn są, podobnie jak sny o kobietach i całowaniu przejawem pociągu seksualnego i należą do najliczniej przeżywanych marzeń sennych występujących u mężczyzn.

Zobacz też inne sny